Oto Fren Sistemleri

Oto Fren Sistemleri

Günümüzde modern araçların en temel özelliklerinden birisi hız limitlerinin artış göstermiş olmaları ve yüksek hacimli motorlara sahip olmalarıdır.

Bu sebeple bu gücü durdurabilecek bir fren sistemine ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaç modern fren sistemleriyle giderilmektedir. Fakat her araç bileşeni gibi fren sistemlerinin de İzmir fren servisleri gibi servislerde bakımlara ihtiyacı vardır. Bornova oto fren servislerinde bu bakımlar yapılabilmektedir. 

Günümüzde pek çok farklı fren sistemi mevcuttur. Bu sistemler öncelik olarak araç içindeki kişilerin güvenliğini sağlamak için üretilmiştir. Fakat bu güvenliği sağlamanın öncelikli yolu bu oto emniyet sistemlerinin periyodik bakımlarını düzenli olarak yapılmasıdır. Bu bakımlar İzmir frenci gibi merkezlerde yapılabilmektedir. Bu sebeple kullanıcıların bu servisleri tercih etmesi tavsiye edilen unsurlar arasındadır.

Günümüz araçlarının fren sistemleri elektronik sistemler ile bağlantılıdır. Bu sebeple Bornova oto fren servisleri gibi servislerde bulunan araç arıza tespit cihazları sayesinde fren arızalarının ne olduğu kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu arıza tespit cihazları hem araç sahipleri hem de servisler için oldukça zaman kazandırıcı bir onarım metodudur.
 

Fren Sistemleri Ve Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde araçlardaki en önemli sistem motordur. Fakat motor sisteminin sahip olduğu gücü sürdürülebilir bir şekilde kullanabilmek için güçlü bir fren sistemine ihtiyaç vardır. Bu sistemlerin bakımları İzmir fren servislerinde yapılabilmektedir.
 
Modern hayatta bir malzemenin uzun bir dönem boyunca kullanılabilmesinin tek yolu düzenli olarak bakımlarının yapılmasıdır. Bakım yapmanın bir diğer faydası da araç sahiplerinin beklenmedik durumlarla karşılaşmamasına yardımcı olmaktır.
 
Trafiğin olağan akışında bulunan araçların her birinde farklı bir frenleme mekanizması bulunabilmektedir. Bu mekanizmalar sürücü güvenliğini ön plana çıkaran mekanizmalardır.

Günümüz araçlarında bulunan fren sistemleri şunlardır;
 
 • Hidrolik fren sistemi
 • Havalı fren sistemi
 • ABS fren sistemi
 • ASR fren sistemi
 • ESP fren sistemi
 • EBD fren sistemi
 • BAS fren sistemi
 • Manyetik frenleme sistemi
 • MSR sistemi
 • EPB sistemi
 • Yokuş kalkış destek sistemi
   
Bu fren sistemleri periyodik olarak İzmir frenci servislerinde yaptırıldığı takdirde uzun süre araç sahipleri açısından bir sıkıntı çıkartmayacaklardır. Bu bakımlar oto emniyet sistemleri açısından son derece önemlidir.
 
Hizmet sunduğumuz markalar şunlardır;
 
 

İlgili Konular

EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri ihtiyacı olan araçlarınızda servis ekibimizi tercih ederek bu alanda sorunsuz ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Rehbere git
Pnömatik Piston Tamiri