Motor Tamir ve Bakım

Motor Tamir ve Bakım

Günümüzde otomobillerin uzun ömürlü olmasının en temel tolu motor tamir ve bakımlarının düzenli olarak yapılmasından geçmektedir.

Bu sebeple araç sahiplerine düşen şey periyodik bakımları aksatmadan yaptırmaktır. Bu bakımlar Bornova motor servisleri gibi servislerde kolaylıkla yapılmaktadır.Bunun yanında tamiri mümkün olmayan motor arızaları da yaşanabilmektedir. Bu durumlarda da Bornova oto motor değişimi hizmeti bu servislerde sağlanabilmektedir.
 
Modern otomobillerde periyodik bakım süresi 10.000 km veya 6 ay olarak belirlenmektedir. Bu sürelerle düzenli olarak yapılan periyodik bakımların araç için faydası çok büyüktür. Bunun yanında araç sahibi için de gelecekte yaşanacak maliyetli arızaların önüne geçebilmektedir. Bundan dolayı periyodik bakım her araç sahibinin düzenli olarak alması gereken bir hizmettir.

 
Periyodik bakımda oto servislerin sunduğu pek çok farklı hizmet vardır.

Bu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • Polen filtresi değişimi
  • Hava filtresi değişimi
  • Yağ ve filtre değişimi
  • Yakıt filtresi değişimi
  • Şanzıman yağı değişimi
  • Fren hidrolik yağı değişimi
  • Lastik bakımı
  • Akü kontrolü
  • Fren sistemi kontrolü
 

Motor Tamir Ve Bakım Fiyatları

Motor tamir ve bakım fiyatları günümüzde servisten servise ve araçtan araca değişmektedir. Genellikle Bornova motor servislerinden araç sahipleri verdikleri paranın karşılığını profesyonel ekiplerle ve kaliteli işçilikle alarak mutlu ayrılmaktadırlar.

Motor tamir ve bakım fiyatları alınan hizmete göre de değişmektedir. Bunun sebebi periyodik bakım cüzi bir fiyata yapılabilirken Bornova oto motor değişimi hizmeti parça fiyatları sebebiyle daha yüksek fiyatlara yapılabilmesidir. Araç sahibinin motor değişimi durumlarını yaşamaması adına periyodik bakımlarını aksatmadan yapması tavsiye edilmektedir.

Motor tamir ve bakımı sırasında egzoz emisyonu kontrolü de yaptırmak motorun kondisyonu hakkında fikir sahibi olmak noktasında çok faydalı olabilmektedir. Aynı zamanda egzoz emisyonu kontrolü muayene öncesi zaman kaybını engellemektedir. Artı olarak da doğaya zarar vermemek adına çok faydalı bir konu olduğu bilinmektedir.

Sağlam bir motor daha az egzoz emisyonu değerleri ortaya koyarken hasarlı bir motor daha yüksek egzoz emisyonları ortaya çıkartmaktadır. Egzoz emisyonunun karbon emisyonu ile bağlantılı olduğu ve doğaya çok zararlı bir durum olduğu bilinmektedir. Bu sebeple araç sahiplerinin bu konu üzerine düşmesi her oto servis açısından verilen bir tavsiyedir.
 

İlgili Konular

Direksiyon Kutusu Arızası

Direksiyon Kutusu Arızası

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git
Fren Limitör Arızası