Motor Tamir ve Bakım

Motor Tamir ve Bakım

Günümüzde otomobillerin uzun ömürlü olmasının en temel tolu motor tamir ve bakımlarının düzenli olarak yapılmasından geçmektedir.

Bu sebeple araç sahiplerine düşen şey periyodik bakımları aksatmadan yaptırmaktır. Bu bakımlar Bornova motor servisleri gibi servislerde kolaylıkla yapılmaktadır.Bunun yanında tamiri mümkün olmayan motor arızaları da yaşanabilmektedir. Bu durumlarda da Bornova oto motor değişimi hizmeti bu servislerde sağlanabilmektedir.
 
Modern otomobillerde periyodik bakım süresi 10.000 km veya 6 ay olarak belirlenmektedir. Bu sürelerle düzenli olarak yapılan periyodik bakımların araç için faydası çok büyüktür. Bunun yanında araç sahibi için de gelecekte yaşanacak maliyetli arızaların önüne geçebilmektedir. Bundan dolayı periyodik bakım her araç sahibinin düzenli olarak alması gereken bir hizmettir.

 
Periyodik bakımda oto servislerin sunduğu pek çok farklı hizmet vardır.

Bu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • Polen filtresi değişimi
  • Hava filtresi değişimi
  • Yağ ve filtre değişimi
  • Yakıt filtresi değişimi
  • Şanzıman yağı değişimi
  • Fren hidrolik yağı değişimi
  • Lastik bakımı
  • Akü kontrolü
  • Fren sistemi kontrolü
 

Motor Tamir Ve Bakım Fiyatları

Motor tamir ve bakım fiyatları günümüzde servisten servise ve araçtan araca değişmektedir. Genellikle Bornova motor servislerinden araç sahipleri verdikleri paranın karşılığını profesyonel ekiplerle ve kaliteli işçilikle alarak mutlu ayrılmaktadırlar.

Motor tamir ve bakım fiyatları alınan hizmete göre de değişmektedir. Bunun sebebi periyodik bakım cüzi bir fiyata yapılabilirken Bornova oto motor değişimi hizmeti parça fiyatları sebebiyle daha yüksek fiyatlara yapılabilmesidir. Araç sahibinin motor değişimi durumlarını yaşamaması adına periyodik bakımlarını aksatmadan yapması tavsiye edilmektedir.

Motor tamir ve bakımı sırasında egzoz emisyonu kontrolü de yaptırmak motorun kondisyonu hakkında fikir sahibi olmak noktasında çok faydalı olabilmektedir. Aynı zamanda egzoz emisyonu kontrolü muayene öncesi zaman kaybını engellemektedir. Artı olarak da doğaya zarar vermemek adına çok faydalı bir konu olduğu bilinmektedir.

Sağlam bir motor daha az egzoz emisyonu değerleri ortaya koyarken hasarlı bir motor daha yüksek egzoz emisyonları ortaya çıkartmaktadır. Egzoz emisyonunun karbon emisyonu ile bağlantılı olduğu ve doğaya çok zararlı bir durum olduğu bilinmektedir. Bu sebeple araç sahiplerinin bu konu üzerine düşmesi her oto servis açısından verilen bir tavsiyedir.
 

İlgili Konular

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri