Araç Bakım Onarım

Araç Bakım Onarım

Günümüz araç sahiplerinin en temel isteği araçlarını uzun ömürlü kılmaktır. Bunun için gereken en önemli unsur periyodik bakımdır.

Bu bakımlar Bornova Araç Bakım & Onarım servislerinde uzman ekip ve profesyonel cihazlarla alınabilmektedir. Bu servislerde verilen veriler dahilinde aracın kondisyonu ve gerekli onarım işlemleri tespit edilebilmektedir. Bu sebeple kullanıcıların periyodik bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları tavsiye edilir.
 
Periyodik bakımda aracın her türlü verisi arıza tespit cihazları sayesinde öğrenilebilir. Bu cihazlar yardımıyla öğrenilen verilerde çıkan hatalı parçaların bakım ve onarımı yapılabilmektedir. Bu sebeple periyodik bakım sonrası aracın kondisyon durumu maksimum seviyelere çıkabilmektedir.
 

Araç Bakımı Kaç Ayda Bir Yapılır?

Araç bakımının sıklık oranı genellikle 6 ayda bir veya 10.000 km de bir yapılması tavsiye edilir. Fakat bu tavsiye genellikle modern araçlar içindir. Yaşı daha fazla olan araçlar için bu bakım aralığı daha düşük km’lere çekilebilmektedir. Bunun en temel sebebi yıpranma payının daha büyük olmasıdır. Bu sebeple yaşlı araçların 6.000 km gibi daha az km’lerde bakıma girmesi daha uygundur.
 
Aynı zamanda garajda beklemiş çalıştırılmamış araçların km’si fark etmeksizin bakıma girmesi tavsiye edilir. Fakat bu araçların çalıştırılmadan önce motor durumu kontrol edilerek çalıştırılması gerekmektedir. Bunun sebebi garajda beklemiş aracın motorunun pisliklerle dolu olabilmesidir. Bunun önüne geçmek adına araç detaylı temizlik hizmeti alınması da tavsiye edilir.
 

Araç Servis Bakımında Neler Yapılır?

Genellikle araç servis bakımları araç muayene ve bakım hizmeti tarzında yapılmaktadır. Periyodik bakımları düzenli olarak yapılmış araçların muayeneden kolaylıkla geçmesi olası bir sonuçtur.
 
Araç servis bakımında aracın genel olarak incelenmesi mümkün olan tüm parçaları incelenerek kondisyon testleri yapılır.

Bornova Araç Bakım & Onarım servislerinde şu hizmetler verilmektedir;
 
 • Motor yağı değişimi
 • Polen filtresi değişimi
 • Yağ filtresi değişimi
 • Hava filtresi değişimi
 • Şanzıman yağı değişimi
 • Yakıt filtresi değişimi
 • Lastik Bakımı
 • Akü bakımı
 • Ateşleme bujisi kontrolü
 • Fren sistemi kontrolü
 • Far ve aydınlatma kontrolü
 • Egzoz sistemi kontrolü
 • Süspansiyon sistemi kontrolü
   
Bu sistemleri kontrol edilmiş araçlar trafikteki yolculuklarına güvenle devam edebilmektedirler.
 

İlgili Konular

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?
Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri ihtiyacı olan araçlarınızda servis ekibimizi tercih ederek bu alanda sorunsuz ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Rehbere git

Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç bakımında araçların ustaya mı yoksa servise mi verilmesi gerektiğini merak eden müşterilerimiz için bu konuda kısa bir açıklama yapacağız.

Rehbere git
Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?