Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Periyodik bakım günümüzde araç sahiplerinin araçları için yapabilecekleri en büyük iyilikler arasında yer almaktadır.

Araçların kondisyonunu ölçerek daha hataları bulan ve daha büyük masrafların çıkmasının önüne geçen bu sistem genellikle Bornova periyodik bakım gibi servislerde yapılabilmektedir. Kullanıcıların bu servisleri tercih etmelerinin en temel sebebi profesyonel ve kaliteli ekiplerle hızlı bir çalışma stiline sahip olmalarıdır.
 
Günümüzde bu servislerin hızlı çalışmasının en temel sebebi arıza tespit cihazlarıdır. Arıza tespit cihazlarının en temel faydası araçlardaki tüm verileri toplayarak hataları ve kusurları bulabiliyor olmasıdır. Bulunan kusurlar onarılarak hem daha büyük arızalar önlenmiş hem de hatalı değişimlerin önüne geçilmiş olmaktadır.
 

Araç Periyodik Bakımı Nedir?

Araç periyodik bakım genellikle düzenli olarak yapılan kontrole verilen isimdir. Periyodik bakımda isteğe bağlı olarak oto elektrik gibi aksamlar da incelenebilmektedir. Periyodik bakım genellikle aracın kondisyonuna da bağlı olarak 10.000 km veya 6 ayda bir yapılması profesyoneller tarafından uygun görülmektedir. Fakat bu bir garajda uzun süre dinlenmiş araçlar için geçerli değildir. Uzun süre dinlenmiş araçların çalıştırılmadan önce genel bir kontrolden geçmeleri tavsiye olunur.

Uzun süre dinlenmiş araçların çalıştırılmadan önce kontrol edilmesi gereken unsurlar şunlardır;
 
  • Aracın yağı kontrol edilmelidir.
  • Aracın suyu kontrol edilmelidir.
  • Aracın yakıt durumu kontrol edilmelidir.
     
Bu kontrollerin ardından uzun süre beklemiş arabalar da periyodik bakımları yapılarak yollara dönebilirler. Bu sebeple periyodik bakım süreci son derece önemlidir. Periyodik bakım servislerinde isteğe bağlı olarak kaporta bakımı alanında pasta cila uygulaması da yapılabilmektedir.
 

Periyodik Bakımı Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Günümüzde periyodik bakım kullanıcılar açısından maliyet çıkarmamak adına yapılırken iki kere düşünülen bir hizmet haline gelmiştir. Fakat periyodik bakımın faydaları maliyetinden fazladır. Bu sebeple kullanıcılara Bornova periyodik bakım servislerine giderek bu hizmetleri almaları tavsiye edilmektedir.
 
  • Periyodik bakım yapmak aracın performansını arttırır.
  • Periyodik bakım yapmak aracın parçalarının ömrünü uzatır.
  • Periyodik bakım yapmak keyifli bir sürüş sağlarken kullanıcıyı da olası arızalardan korur ve zaman kazandırır.
     
Bu örnekler doğrultusunda kullanıcıların periyodik bakımlarını eksiksiz yaptırmaları tavsiye edilir.
 
 

İlgili Konular

Şase Düzeltme

Şase Düzeltme

Şase düzeltme işlemi özellikle kaza durumunda aracın tekrardan eski haline gelmesinde önem arz eder.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Arızası

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Arızası
Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri ihtiyacı olan araçlarınızda servis ekibimizi tercih ederek bu alanda sorunsuz ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri