Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Günümüzde modern araçların çalışabilmesi için gereken en temel parça aküdür.

Aküler oto elektronik sistemleri için güç kaynağı görevi gören malzemelerdir. Akü bitmesi durumunda aracın çalışmayacağı için Bornova garantili akü değişimi hizmeti alınarak akü değişim işlemi yapılması tavsiye edilmektedir. Akü değişiminde en dikkat edilmesi gereken husus garantili akülerin alınmasıdır.
 
Garantili akü değişim hizmeti kullanıcılara belirlenen süre içerisinde akü bozulması durumunda ücretsiz akü değişim hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda akü kendi kendine herhangi gibi bir sorun çıkartması durumunda akü değişim hizmeti Bornova garantili akü değişimi servislerinde verilebilmektedir. Bu sebeple kullanıcıların garantili akü değişim hizmetini tercih etmeleri tavsiye edilir.
 

Akü Hangi Durumda Garantiye Girer?

Akülerin genellikle ömrü 5-6 yıl olarak belirlenmektedir. Fakat bu süreç akünün kullanılma koşullarına ve kullanıldığı bölgenin iklim koşullarına göre değişmektedir. Bu sebeple verilen bu ömür tahmini olarak söylenebilir. Bundan dolayı kullanıcıların aküleri kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir. Aküler kullanım esnasında far açık unutma gibi sebeplerden bitebilmektedir.
 
Garantili akü değişimi hizmeti kapsamında garantiye giren durumlar şunlardır;
 
  • Sülfatlaşma (sertleşme)
  • Aşırı şarj
  • Patlama
  • Kutu kırılması
  • Akü kutup başı arızası
  • Akü deşarjları
     
Bu gibi durumlarda akü değişimi yapılabilmektedir. Bundan dolayı kullanıcıların akü satın alma işlemi yaparken akülerin garantili olmasına özen göstermesi tavsiye edilir.
 

Akü Garanti Süresi Ne Kadar?

Akü garanti süresi genel olarak 2 yıl olarak belirlenmektedir. Fakat bu süre akü sağlayıcısı markaya göre değişmektedir. Genellikle Bornova garantili akü değişimi servislerinin verdiği yerinde akü değişimi hizmeti ile de akü sebebiyle aracını çalıştıramayan araç sahipleri için son derece faydalı bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde araç sahipleri zamandan tasarruf etmiş olmaktadırlar.

Akü garanti süresince oluşabilecek garanti kapsamındaki kusurlar akü servisleri tarafından giderilerek veya yeni akü verilerek müşteri mağduriyeti önlenmiş olmaktadır. Bu sebeple kullanıcıların mağduriyet yaşamaması adına akü alımı yaparken garanti kapsamındaki durumları ve akünün garantili olup olmadığını incelemesi tavsiye edilmektedir.

Akü servislerinde akü dolumu hizmeti de verilebilmektedir. Bu hizmet sayesinde araç sahipleri daha düşük maliyetlerle akü değişim işlemini yapabilmektedirler.
 

İlgili Konular

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri ihtiyacı olan araçlarınızda servis ekibimizi tercih ederek bu alanda sorunsuz ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Rehbere git

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?
Park Freni Arızası

Park Freni Arızası

Modern araçlarda sıklıkla karşılaşılan ve önemli bir sorun haline gelen park freni arızaları, araç sahiplerini sıklıkla oto servise taşıyan sebepler arasındadır.

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri