Oto Boya

Oto Boya

Günümüzde oto boya dış görünüm açısından çok önemli bir unsurdur.

Bu sebeple aracını yenilemek isteyen her araç sahibi öncelikli olarak İzmir oto boya gibi servislerde boya yöntemine başvurmaktadır. Bu servislerde uzman ekip ve profesyonel malzemelerle yapılan boya işlemi son derece beğeni toplamaktadır. Bornova kaporta servislerinde ise her türlü kaporta bakım onarımı yapılabilmektedir.
 
Oto boya hizmetinin en temel faydası aracın görünümünü temiz hale getirirken pas gibi olumsuz durumlara karşı bir önlem niteliğinde olmasıdır. Bu sebeple oto servislerde bu hizmeti pek çok kullanıcı almaktadır. Oto boya yaşı büyük olan araçlar için klasik bir görünüm elde etmek adına paha biçilemez bir unsurdur.
 

Oto Boya Fiyatları

Oto boya fiyatları günümüzde kullanılan malzemelere ve aracın boyutuna göre değişebilmektedir. Bu sebeple bu konuda bir fikir sunmak pek de doğru değildir. Fiyatlandırma konusunda detaylı bilginin İzmir oto boya gibi servislerden alınması daha doğru bir seçimdir.
 
Oto boyanın fiyatlandırması araçtaki parça sayısına göre yapıldığı için geniş araçlar daha yüksek bir fiyatlandırma ile boyanırken küçük araçlar daha düşük fiyatlandırmalarla boyanabilmektedir. Aynı şekilde fiyatlandırma işlemi malzemelere göre de değişeceğinden araç boyasında kullanılan malzemeler de bu konuda önemlidir.
 
Oto boya sonrasında pasta cila ve boya koruma işlemi tavsiye edilmektedir. Bu işlemler sonrası araç daha parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Oto Boya Malzemeleri

Günümüzde oto boya konusunda çok farklı yöntemler izlenebilmektedir. Bunlara iki örnek vermek gerekirse; fabrikasyon yöntemlerinden birisi olan fırında boyama ve sanayi tipi püskürtmeli boyamadır. Bu örnekler çok fazla sayıda arttırılabilir. Bu yöntemlere ek olarak günümüzde Bornova kaporta servislerinden alınan araç kaplama hizmeti de kullanılmaktadır.
 
Bu hizmet sayesinde boyanın üzeri bir kaplama malzemesi ile kaplanarak boyanın çizilmesi gibi unsurların önüne geçilmiş olur. Aynı zamanda bu yöntemle aracın orijinal boyası korunmuş olur.
 
Oto boya malzemeleri şunlardır;
 
  • Boya
  • Maskeleme bandı
  • Boya püskürtme tabancası
  • Vernik
  • Koruyucu mum
  • Zımpara
  • Zımpara makinesi
  • Gerekli ise macun
     
Bu gibi malzemeler yardımıyla oto boya yapılabilmektedir. Bu malzemeler boya yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir.
 
Servis bünyesinde hizmet sağladığımız markalar şunlardır;
 
Hizmet sunduğumuz markalar şunlardır;
 
 

İlgili Konular

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Park Freni Arızası

Modern araçlarda sıklıkla karşılaşılan ve önemli bir sorun haline gelen park freni arızaları, araç sahiplerini sıklıkla oto servise taşıyan sebepler arasındadır.

Rehbere git
Park Freni Arızası
EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git
Fren Limitör Arızası