Bornova Audi Servisi

Bornova Audi Servisi

Bu hizmetler kapsamında araçların mevsimsel, km başı ve rutin kontrolleri yapılarak; arıza tespiti ve iyileştirme çalışmaları yürütülür. Ancak bu konudaki en mühim nokta hizmet alınan servis sağlayıcının marka uzmanlığıdır. Çünkü her hizmet sağlayıcı, tüm araç marka ve modellerine yönelik profesyonel hizmet sunamaz. Bu beklentinin karşılanması Bornova Audi servisi gibi alanda yetkili firmalardan hizmet alınmasıyla mümkündür. Özellikle öncül bakım hizmetleri ve hasar onarım işlemlerinde; işlem garantisi kapsamında yer alan uygulamalar için bu kriter mutlak şekilde gözetilmelidir.

Bornova Audi Servisi

Araç Bakım Kategorileri

Araç Bakım Kategorileri

Araçlarda kullanım ve zaman odaklı olmak üzere iki temel bakım süreci bulunmaktadır. Bu süreçlerin bakım kategorileri de kendi içinde km başı bakımlar, mevsimsel bakımlar, rutin kontroller ve hasar onarım çalışmaları olarak ayrılır. Her bir bakım kategorisinin Bornova Audi servisi hizmetlerinde olduğu gibi profesyonel planlanması gerekir. Çünkü bakım ve kontrol işlemlerinde tercih edilen ekipman, malzeme ve işçilik kalitesi; araç kullanım performansını doğrudan etkiler. Aynı etkinlik fiyatlandırma ve performans dengesinde de mevcuttur.
 
Bornova Audi servisi hizmetlerinin sahip olduğu işlem hacmi ve uygulama prensipleri, bakım kategorilerinde maksimum verim işlevine dayanır. Bu sayede araç bakım kategorilerinden hangisi için çalışma yapılıyorsa; o alanda aracın yüksek performans hedefinde çalışması öngörülür. Bunun sağlanması firmanın uzman uygulayıcı kadrosu ile orijinal malzeme seçimi gibi unsurlarla desteklenir. Bornova Audi servisi araç bakım kategorilerinin tümünde hizmet kalitesi standartlarını korumak üzerine kurulu planlamalar yapmaktadır.
 
Araç bakım kategorileri arasında en kritik başlıklar mevsimsel bakım ve ağır bakım işlemleridir. Bu iki temel bakım alanından biri olan ağır bakımlar, km başı bakım uygulamalarıyla ilişkisi olan bir işlem bütünüdür. Yani ağır bakım işlemlerinin daha pratik ve tasarruflu olmasının yolu; düzenli km başı bakımların yapılmasıyla kolaylaşır. Bornova oto tamir firmalarından hizmet alırken araç sahiplerinin her iki bakım için de önem vermesi gereken husus marka uzmanlığıdır. İzmir Audi servisi gibi marka modellerinde uzmanlaşmış firmaların tercihi, bakım sürecini ve maliyet yönetimini olumlu etkiler.
 

Araç Bakım Kategorileri

Periyodik Bakım Türleri

Periyodik Bakım Türleri

Bornova Audi servisi hizmetlerinde olduğu gibi araç servis sağlayıcıları tarafından en sık uygulanan bakım kategorisi; periyodik bakımlardır. Genellikle öncül mevsim bakımları olarak işleme alınan araçlarda; mevsim ve çevre şartlarına bağlı olarak gelişebilecek yıpranmaların önlenmesi için nitelikli çalışmalar yapılır.

Mevsimsel bakım uygulamalarında tarafından uygulanan profesyonel hizmetlerden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:
 
 • Fren bakım hizmetleri
 • Lastik değişimi/ bakımı
 • Klima bakımları
 • Filtreleme sistemleri kontrolü
 • Sıvı kontrolleri/ değişimi
 • Balata kontrolü/ değişimi
   
İzmir Audi servisi dahil alan uzmanı firmaların araç sahipleri için oluşturduğu avantajlar söz konusudur. Bunlardan ilki işlem güvenliği ve fiyatlandırma paritesidir. Orijinal malzeme temini ve nitelikli işçilik hizmeti olmadan fiyatlandırılan hizmetler; araç sahiplerinin maliyet kaybına uğratabilir. Dolayısıyla marka uzmanı firmalardan uygun fiyatlandırma dahilinde hizmet almak araç sahipleri için hem uygulama hem de maliyet avantajı sağlar. 
 
Bornova Audi servisi periyodik bakım ve öncül mevsimsel bakımlar başta olmak üzere sayısız rutin bakım için nitelikli hizmeti uygun fiyatlandırma politikalarıyla sunar. Böylece hizmet alımında hem mali tasarruf hem de işlem güvenliği kriterine önem veren araç sahipleri için kusursuz uygulama planları oluşturulabilir.
 

Periyodik Bakım Türleri

Mekanik Bakım ve Öncül Bakım Kategorileri

Mekanik Bakım ve Öncül Bakım Kategorileri

Araçların mekanik bakımları çeşitli yıpranma riskleri ve parça aşınmaları sebebiyle yapılır. Çünkü kullanıma bağlı olarak ve zamana bağlı şartlarla parça ve parçacıkların değişimi mecburi olabilir. Ancak öncül bakımlar, daha farklı bir planlama ve malzeme tercihiyle yapılan; mevsim şartlarına uyum için araçların donatılmasını öngören uygulamalardır. İzmir Audi servisi hizmetlerinde araçların mekanik ve öncül bakım işlemleri, ihtiyaçlara uygun biçimde tasarlanır ve gerçekleşir.
 
Öncül bakım kategorilerinde ve mekanik rutin bakımlarda araçların nitelikli planlara dahil edilmesi; hem mali hem de vakti bakımdan önemlidir. Çünkü bakım planlamalarında bazı durumlar araçlardaki gizli arızaların ortaya çıkışıyla aksayabilir. Dolayısıyla araç bakım işlemleri sırasında sürpriz arıza tespitlerinin yaşanması halinde, profesyonel çözüm planları devreye girmelidir. Bu durum yalnızca alan uzmanı profesyoneller tarafından organize edilir. Bornova Audi servisi gibi alan uzmanı firmalar sayesinde; araç sahipleri hem ani arıza sürprizlerine karşı hem de rutin bakım süreçlerine ait tüm risklerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilir.

 

Mekanik Bakım ve Öncül Bakım Kategorileri

İzmir Audi Servisi Parça Tedarik Ve Değişim Hizmetleri

İzmir Audi Servisi Parça Tedarik Ve Değişim Hizmetleri

Periyodik bakıma bağlı olarak aracınızda pek çok sorunun kolayca tespit edilmesi mümkün olur. Bu sorunların tespitine bağlı olarak, sonrasında tamir işlemleri yapılır. Tamirle düzelmeyen sistem ve parçalarda değişim gerekli olmaktadır. İzmir Audi servisi çalışmaları sayesinde bu tür parçaların uygun şekilde tedarik edilmesi ve araca uygun şekilde monte edilmesi söz konusu olmaktadır. Aracın her türlü somun ve vidasını söküp takacak geniş donanımlar servisimizde mevcuttur. Bu takımları kullanan personelimiz ise oldukça yeteneklidir. Otomotiv sektöründe Alman markalarını her zaman özel olarak görmek lazım, mühendislikte Alman teknolojisi, çok sağlam ve konforlu araçların ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur. Çok yetenekli servis çalışmaları ise bu markaya çok büyük katkılar sağlamıştır. Farklı nedenlerden ötürü arıza ve sorunlar ortaya çıkarken, tecrübeli servis bünyesindeki çalışmalar bu sorunların giderilmesine önemli katkılar sağlamıştır.
Eskimiş, yıpranmış ve eski performansından uzak kalan parçalar zaman geçmeden değişmelidir. Değişim yapılmazsa araç güvenli olmaz. Diğer bir açıdan farklı arızaların ortaya çıkması söz konusu olur. Personelimizin yüksek performansı değişim çalışmalarında çok olumlu sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Aracın değerini koruması ve kalitesini muhafaza etmesi için en iyi parçalara ihtiyaç vardır. Bu parçalar;
 
 • Motor
 • Klima
 • Fren
 • Elektrik Sistemleri
 • Aydınlatma Sistemleri
 • Rot Balans
Ve benzer sistemlerde ortaya çıkabilir. Önemli olan bunu iyi tespit edip eksikleri bir an evvel gidermektir. Bu tür parçaların takılabilmesi için eski parçaların yerinden çıkarılması gerekir. Bu işte kullanılan takım ve unsurlar araç performans ve kalitesine büyük katkı sağlar. Aynı zamanda monte edilen parçaların zarar görmemesi sağlanmış olur. Tedarik edilen parçalar ne kadar kaliteli olursa araç ömrünü o nispette uzun tutmak mümkün olur.
 

İzmir Audi Servisi Parça Tedarik Ve Değişim Hizmetleri