Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

Oto elektrik sistemleri bir araç için motor gibi en temel bileşenlerden birisidir. Bu sebeple oto elektrik sistemlerinin çalışmaması araçlar için son derece sıkıntılı bir durumdur.

Bu durumun yaşanmaması için düzenli olarak Bornova oto elektrik servisleri ziyaret edilmeli, gerekli bakımlar yapılmalıdır. Bu bakımlar aracın güvenliği açısından çok önemlidir. Bu sebeple İzmir oto elektrik firmaları bu bölgede son derece değerli firmalardır.
 
Oto elektrik sistemlerinin en temel bileşeni aküdür. Oto elektrik sistemleri gerekli elektrik gücünü akülerden almaktadır. Bu sebeple bir araç için akü olmazsa olmaz bir sistemdir. Aynı zamanda elektrik sistemleri çalışmayan bir araç buji ateşlemesi yapamayacağı için çalışmayacaktır. Bundan dolayı İzmir oto elektrik firmalarında bu bileşenlerin bakımları yapılmalıdır.
 

Araç Çalışırken Elektriği Nereden Alır?

Araç çalışırken elektriği oto aküden alır. Akü çift kutuplu bir eleman olmakla beraber kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren araç olarak da tanımlanabilir. Bir aracın olmazsa olmazlarından birisi aküdür. Aküsü olmayan bir aracın çalışması mümkün değildir. 
 
Aküsü bitmiş araçların bu durumu yaşamış olmasının en temel sebebi far gibi elektrik ile çalışan sistemlerin açık unutulmasıdır. Araç çalışır durumdayken akü bitmemektedir. Fakat araç kapalı pozisyondayken akü kendi kendini bitirebilmektedir. Bu sebeple araç kapalı haldeyken oto klima gibi diğer elektrik sistemlerinin de kapatıldığından emin olunmalıdır.
 

Oto Elektrik Neleri Kapsar?

Günümüzde oto elektrik konusu modern araçlarda her alanda görülmektedir. Pek çok araçta koltuklarda, direksiyonlarda dahi elektrikli sistemler bulunmaktadır. Bunun bir sonucu olarak da Bornova oto elektrik gibi servisler doğmuştur. Bu servislerde bir aracın sahip olduğu her türlü oto elektrik arızası bakım ve onarım işlemi yapılabilmektedir. Günümüz otomobillerinde her bileşende bir oto elektrik unsuru gözlenmektedir.

Fakat genel olarak sıralamak gerekirse oto elektrik şu unsurları kapsar;
 
  • Akü kontrolü ile akünün elektrolit seviyesi, akünün kutup başlarındaki deformasyonlar kontrol edilir
  • Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü yapılır. Eğer alternatör arızası zamanında tespit edilmezse diğer elektronik parçalar da zarar görebilir.
  • Sigorta ve röle kontrolü
  • Marş motoru kontrolü
 

Oto Elektrik Ürünleri İçerisinde Neler Var?

İzmir oto elektrik bünyesinde sunduğumuz hizmetler, aracınızın eksiklerini karşılar ve yollara daha emniyetli çıkmasına yardımcı olur. Gece, gündüz her türlü zor yol koşullarında hareket ettiğinizi düşünecek olursak, oto elektrik sistemlerinin kusursuz bir şekilde çalışıyor olması gerekir. Bu kapsamda yer alan malzeme ve unsurlar, pek çok yerde yol emniyeti ve güvenlik açısından büyük önem taşır. İç aydınlatma unsurları, dış aydınlatma unsurları, akü bağlantıları, elektrik kabloları ve düzenekler burada geniş kapsamlı malzemeler içerisinde yer almaktadır. Bir aracın düzenli şekilde kontrolden geçmesi ve bakımının yapılması ile birlikte, oto elektrik konusundaki sorunlarını önlemek mümkün olur. Puslu ve karanlık gecelerde yolculuk yaptığınızı düşünecek olursak, dış aydınlatma unsurlarının araç için hayati önem taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aracın performansını ve gücünü muhafaza etmeyi düşündüğünüz noktada, gerekli bakım çalışmalarını yaparak eksiklerini en uygun şekilde gidermek gerekir. Söz konusu elektrik malzemeleri olduğunda, kaliteli malzemeler ve iyi bir bakımla birlikte, aracın istenen seviyeye ve performansa gelmesi beklenir. Aracın elektrik kaynağı olarak görülen akü, yine belli bir takım kontrollerle gözden geçirilmelidir. Akü enerjisinin kontrolü, akü sıvı kontrolü ve kutup başlarındaki korozyon etkisini gözden geçirmek, her zaman önemlidir. Burada yapılan kontrol çalışmaları sonrasında, aracın ihtiyaç duyduğu elektriği alması sağlanır. Özellikle araç çalışırken bu enerji ihtiyacı büyük bir gereklilik olarak kendini gösterir.

Oto Aydınlatma Unsurlarının Tamir Ve Değişimi

İzmir oto elektrik bünyesinde iç ve dış aydınlatmalar gerekli kontrollerden geçer ve bu sistemlerin ihtiyacı en uygun şekilde karşılanır. Dış aydınlatmalar bir aracın en önemli emniyet unsurları arasında yer alır. Gündüz ulaşımı çok fazla sorun çıkarmamakla beraber, gece ulaşımı genellikle oldukça fazla sorun çıkarır. Yolları iyi görmek, far ayarını düzgün bir şekilde yaptırmak, emniyetli yolculuk için büyük önem taşımaktadır. Uzun ve kısa farlar sis lambaları, sinyal lambaları ve stop lambalarının her zaman hayati önem taşıdığı bilinir. Herhangi bir far kırığı, elektrik tesisatında sorun veya far arızası durumunda, uzman ekiplerimiz hızlı çözümlerle ihtiyacınızı karşılar. Aracınızın elektrik donanımı konusunda çok bilgili olan kadromuz, teknik ekipman kalitesi ve modern servis bütünlüğü ile bu tür ihtiyaçları hızlı bir şekilde çözüme ulaştırır. Oto elektrik ekiplerimiz kendi branşında oldukça deneyimli profesyonel ve gelişmiş elemanlar olarak karşınıza gelmektedir. Hizmet kalitemiz ve yüksek standartlarımız sayesinde, aracınızın ihtiyacı olan tüm hizmetler servisimizin çalışmaları ile yerine getirilir. Kabiliyetli ve bilinçli olarak harekete geçmiş olan uzman ekiplerimiz, aracınızın aydınlatma sistemleri konusundaki her türlü gereksinimini karşılar. Bu gibi bir konuda orijinal parçalar, orijinal ürünler ve güvenilir ekiplerin değişim çalışmaları, her zaman en iyi sonucu gündeme getirir. Bir aracın elektrik sisteminde kritik görev üstlenen aydınlatma unsurları düzenli bakımlarla kontrol edilmelidir. Farlar uzun ve kısa olarak optimize edilip ayarlanmalıdır. Güvenli gece yolculuğunu sağlamak açısından, bu yapılan her bir çalışmanın çok büyük önemi bulunmaktadır. Far arızalarının giderilmesi, gerekli parça değişimi çalışmaları, daha güvenli bir şekilde yola çıkmak anlamına gelir. Bir aracın elektrik tesisatı ve sistemleri içerisinde aydınlatmaların her zaman çok büyük değeri olduğunu unutmamak gerekir. Her zaman profesyonel ve bilinçli çalışmalarla ihtiyacınızı karşılamış olan usta ekiplerimiz, aydınlatma konusunda yine yanınızda olacak ve size gereken desteği verecektir. Aracınız için orijinal, kaliteli ve güvenilir aydınlatma seçenekleri, servisimizin çalışmaları ile birlikte her zaman size gereken desteği verecektir. Uzman ekiplerimiz ve profesyonel servisimiz her zaman göreve hazırdır.

İlgili Konular

Fren Limitör Arızası

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git

Park Freni Arızası

Modern araçlarda sıklıkla karşılaşılan ve önemli bir sorun haline gelen park freni arızaları, araç sahiplerini sıklıkla oto servise taşıyan sebepler arasındadır.

Rehbere git
Park Freni Arızası
Direksiyon Kutusu Arızası

Direksiyon Kutusu Arızası

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır