Fren Onarımı

Fren Onarımı

Günümüzde pek çok farklı fren sistemi bulunmaktadır. Bu sistemler araç içindeki kişilerin güvenliği için son derece önemli sistemlerdir.

Bu sebeple fren bakım onarım işlemleri aksatmadan yapılmalıdır. Aksi takdirde trafik kazası gibi durumlar olası durumlardır. Bu bakımlar genellikle Bornova fren onarımı servisleri gibi servislerde yapılabilmektedir. Bu konudaki uzman kadrosu sebebiyle araç sahipleri sıklıkla bu servisleri tercih etmektedir.
 
Araç sahipleri fren bakımlarına son derce önem vermelidir. Bunun en temel sebebi fren bakım onarım yapılmaması hem araç sürücüsü hem de yolcular için sıkıntılı durumlar doğurabilme olasılığıdır. Araç sahiplerinin fren bakım onarım yaptırılırken arıza tespit cihazı olan servisleri tercih etmeleri zaman açısından onların yararına olacaktır. Fren inovasyonları ile bütünleşik bir şekilde çalışabilen bu cihazlar her türlü modern araç üzerinde kullanılabilmektedir.
 
Arıza tespit cihazları arıza tespit bakımından çok hızlı ve kesin sonuçlar üretebilen cihazlardır. Bu sebeple Bornova fren onarımı servisleri gibi servislerde sıklıkla kullanılmaktadır.
 

Fren Boşalırsa Ne Yapmak Gerekir?

Fren konusunda bir otomobil tutkunun başına gelebilecek en kötü olay halk tabiriyle fren boşalması veya fren patlamasıdır. Bu durum fren sisteminin devre dışı kalması ile meydana gelmektedir. Genelde fren hidrolik yağının bitmesi veya fren borularının zarar görmesi ile meydana gelen bu durumda araç sürücüsü sakin kalarak durumu kontrol altına almalıdır.

Bu tip durumlarda araç sürücüsünün paniği yolculara da yansıyarak kazaya sebebiyet verebilir. Bu sebeple araç içi atmosfer açısından araç sürücüsü sakin kalmalıdır. Bu tip durumda sakin kalınarak araç içindeki herkesi rahatlatmak en önemli unsurdur.

Bunun yanı sıra araç sahibinin fren boşalması anında yapması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;
 
  • Öncelikle sakin olunmalıdır.
  • Frenin patladığı araç içindeki kişilere uygun bir dille söylenmeli,
  • Gazdan ayak çekilmeli,
  • Uygun devirler yakalandığında vitesi düşürülmeli,
  • Fren pedalına basılmalı,
  • El freni ile kontrollü bir şekilde yavaşlanma sağlanmalı,
  • Arabayı trafik müsaitse rampa gibi olan kısımlara doğru sürmeli
  • Yavaşlanma sağlandığında uygun bir köşeye park edilip el freni çekilmelidir.
  • İzmir fren servisleri gibi servisler telefon ile aranılarak yardım istenilebilir.
 

İlgili Konular

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?
EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?