Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Günümüzde araç yapıları bir hayli değişmiş bulunmaktadır. Maksimum hızın bu denli arttığı modern araçlarda durma işlemi için de gelişmiş sistemler gerekmektedir.

Bu sebeple yeni nesil fren sistemleri ortaya çıkmıştır. Bu yeni nesil fren sistemlerinin bakım, onarım, montaj gibi işlemleri Bornova fren inovasyonları servislerinde yapılabilmektedir. Araç kullanıcılarının bu servisleri sıklıkla tercih etmesinin en temel sebebi profesyonel bir ekibe sahip olmasıdır.

Oto fren konusunda ün yapmış bir ekibe sahip olan bu servis arıza tespit cihazları ile anında arızayı teşhis edip hızlı ve verimli çözüm yöntemleri ile araçların her türlü bakımını yapabilmektedir. Bu sebepten dolayı araç sahipleri tarafından büyük bir beğeni ile tercih edilen bir servis haline gelmiştir.

Fren inovasyonları günümüzde çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. Geçmişte sadece kıstırma prensibi ile çalışan fren sistemleri günümüzde pek çok elektronik sistem ve sensörler eşliğinde güven verici bir halde çalışmaktadır. Bu sebeple modern araçlar günümüz araç kullanıcıları tarafından güvenli olması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir.
 

Fren İnovasyonları Nelerdir?

Günümüzde pek çok yeni nesil frenleme teknolojisi çıkmıştır. Bunlardan kulağımıza en aşina olan sistem ABS sistemidir. Bu sistem blokaj önleyici sistem olarak da bilinir. Bu sistemin en önemli faydası kötü hava koşullarında ani frenleme durumlarında araçlarda yaşanan kaymayı engellemesidir. Bu sebeple araç içindeki bireyler için son derece güvenli sistemlerdir.
 
Günümüzde pek çok araç sahibinin problemi olan “ABS ışığı neden yanıyor?” problemi Bornova fren inovasyonları servislerinde kolaylıkla tespit edilerek çözülebilmektedir. Bu gibi araçların fren sistemleri ile ilgili fren onarımı gibi her türlü problem Bornova servislerinde çözüme ulaştırılabilmektedir. 
 
Trafikte yaşanan kazaların çoğunun sebebi frenleme hatası veya fren patlaması gibi sebeplerdir. Bu güvenlik problemlerinin önüne geçmek adına yapılan fren inovasyonları pek çok kullanıcı tarafından ilgi görerek kullanılmaktadır.

Fren inovasyonlarının faydaları şunlardır;
 
  • Araç sahibinin ve araç içindeki yolcuların güvenliğini sağlar.
  • Kötü hava koşullarında aracın daha kontrollü durmasını sağlar.
  • Büyük kazaların önüne geçerek maddi ve manevi hasarlar oluşmasını engeller.
  • Araç sürücüsünün aracına daha fazla güvenerek daha keyifli bir yolculuk yapmasına sebep olur.
 

İlgili Konular

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç bakımında araçların ustaya mı yoksa servise mi verilmesi gerektiğini merak eden müşterilerimiz için bu konuda kısa bir açıklama yapacağız.

Rehbere git
Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git
Fren Limitör Arızası