Klima

Klima

Günümüzde bir araç içi konfordan bahsederken klima teknolojileri bahsedilmeden geçilmeyecek konuların başında gelmektedir.

Özellikle İzmir gibi sıcak şehirlerde İzmir oto klima servisi ihtiyacı doğmuştur. Araç içi sıcaklığın çok fazla olduğu yaz aylarında araç sahipleri klimalarını aktif olarak kullanmaktadırlar. Bu konuda profesyonel ekipleriyle ün yapmış Bornova oto klima servisleri araç sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen servislerden birisidir.
 
Araç kliması kullanırken en dikkat edilmesi gereken husus periyodik bakımdır. Araç klimalarının düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde araç içi atmosfer son derece kötü olacaktır. Zamanla bu kötü hava yerini çalışmayan bir klimaya bırakacaktır. Bu sebeple araç tutkunlarının yaz aylarını ferah bir şekilde geçirmek adına araç klimalarının düzenli olarak bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir.
 

Oto Klima Neden Bozulur?

Günümüz iklim şartları göz önüne alındığında gelecekte ve bugün araçların olmazsa olmazlarından birisi araç iç iklimlendirme konusudur. Bu sebeple her araç sahibinin düzenli olarak araç klima bakımlarını yaptırması gerekmektedir. Bu sebeple Bornova oto klima servisleri araç sahipleri tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir konum haline gelmiştir.

Olası klima arızaları şu şekilde sıralanabilir;
 
  • Düzenli bakım eksikliği
  • Fanların düzgün çalışmaması
  • Polen filtresinin tıkalı olması
  • Oto elektrik motorundaki olası arızalar
  • Havalandırma kutusunda oluşan arızalar
  • Klima gazının bitmesi
 

Oto Klima Gaz Dolumu

Araç kullanıcıları yaz ayları geldiğinde oto klimalarını faal olarak kullanmaya başlarlar. Klima kullanma vakti geldiğinde kliması çalışmayan araç sahipleri ilk olarak klimanın bozuk olduğunu düşünür. Fakat bu her zaman doğru olan bir seçenek değildir. Araç sahiplerinin bu iddiası kimi zaman doğru olsa da kimi zaman klima borusu çatlamış olabilir, kimi zaman havalandırma ile ilgili sorunlar olabilir.
 
Klima boruları çatladığında araç klima gazı bitebilmektedir. Araç klima gazı dolumu herkes tarafından yapılabilecek bir işlem değildir. Bu işlem genellikle İzmir oto klima gibi işin ehli ekipler tarafından yapılması tavsiye edilen konulardan birisidir. Gaz dolumu işlemi ise yetkili kişiler tarafından klima boruları kontrol edildikten sonra gaz ve yağ araçtan tamamen çekilerek yerine yenileri eklenmesi ile yapılır.
 

İlgili Konular

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri ihtiyacı olan araçlarınızda servis ekibimizi tercih ederek bu alanda sorunsuz ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Rehbere git

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?
Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç bakımında araçların ustaya mı yoksa servise mi verilmesi gerektiğini merak eden müşterilerimiz için bu konuda kısa bir açıklama yapacağız.

Rehbere git

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?