Pasta Cila

Pasta Cila

Araç tutkunlarının en çok dikkat ettiği konulardan birisi de temizlik konusudur. Her araç sahibi aracını temiz görmek ister.

Bu sebeple Bornova pasta cila gibi servislerden araç temizliği gibi konularda yardımlar almaktadırlar. Bu merkezlerde her türlü kaporta bakım hizmeti verilebilmektedir. İzmir çevresinde yaşayan araç tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği bu servis İzmir pasta cila konusunda uzman bir ekibe sahiptir.
 
Genellike pasta ile cila ortak bir işlemmiş gibi bir algı vardır. Bu algı aslında yanlıştır. Pasta işlemi araç üzerindeki çiziklerin giderilmesi için, cila işlemi ise araç üzerindeki mat görüntüyü gidermek ve parlatmak adına yapılan bir işlemdir. Bu işlemler genellikle oto boyaya alternatif olarak kaliteli bir görünüm yaratmak adına yapılmaktadır
 

Araca Pasta Cila Ne Zaman Yapılır?

Araca pasta cila işlemini uygulamak adına net bir tarih yoktur. Fakat kullanıcılar genellikle hava şartlarının uygun ve temiz olduğu günlerde bu işlemleri oto servisler aracılığı ile yaptırmak isterler. Bunun sebebi bazı servislerin kapalı alanı bulunmadığı için bu işlem esnasında yağmur veya toza yakalanmamaktır. Fakat Bornova pasta cila merkezlerinde bulunan kapalı garajlar sayesinde böyle bir problem bulunmamaktadır.
 
Pasta cila işleminin kapalı alanlarda yapılması son derece önemlidir. Bu işlem sırasında araca bulaşabilecek herhangi bir kir araç üzerinde kalıcı kötü görüntülere sebep olabilirken cila işlemiyle amaçlanan parlak görüntüye kavuşulması zorlaşabilir.
 

Pasta Cila Arabada Ne İşe Yarar?

Pasta cila konusu araç sahipleri tarafından sıklıkla tartışılan bir unsurdur. Bu tartışmanın en temel sebebi bazı araç sahiplerinin pasta işleminin boyayı incelttiği konusudur. Bu yargı doğru bir yargıdır. Fakat üzerinde çizik olmayan bir araca İzmir pasta cila servislerinde pasta işlemi uygulanmasına gerek yoktur. Fakat cila işleminin böyle bir problemi bulunmamaktadır.
 
Pasta işleminin boyayı inceltmesinin sebebi çizik olan kısmı yok etmektir.

Pasta cila işleminin faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • Pasta cila araca parlak bir görünüm katar.
  • Pasta işlemi sayesinde araçtaki çizikler yok edilebilir.
  • Cila işlemi sayesinde araç üzerinde su ve toz gibi şeyler daha zor tutunur, bu da yağmurlu havalarda sürücüye kolaylık sağlar.
 

İlgili Konular

Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç bakımında araçların ustaya mı yoksa servise mi verilmesi gerektiğini merak eden müşterilerimiz için bu konuda kısa bir açıklama yapacağız.

Rehbere git

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Pnömatik Piston Tamiri

Pnömatik Piston Tamiri ihtiyacı olan araçlarınızda servis ekibimizi tercih ederek bu alanda sorunsuz ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Rehbere git
Pnömatik Piston Tamiri