Pasta Cila

Pasta Cila

Araç tutkunlarının en çok dikkat ettiği konulardan birisi de temizlik konusudur. Her araç sahibi aracını temiz görmek ister.

Bu sebeple Bornova pasta cila gibi servislerden araç temizliği gibi konularda yardımlar almaktadırlar. Bu merkezlerde her türlü kaporta bakım hizmeti verilebilmektedir. İzmir çevresinde yaşayan araç tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği bu servis İzmir pasta cila konusunda uzman bir ekibe sahiptir.
 
Genellike pasta ile cila ortak bir işlemmiş gibi bir algı vardır. Bu algı aslında yanlıştır. Pasta işlemi araç üzerindeki çiziklerin giderilmesi için, cila işlemi ise araç üzerindeki mat görüntüyü gidermek ve parlatmak adına yapılan bir işlemdir. Bu işlemler genellikle oto boyaya alternatif olarak kaliteli bir görünüm yaratmak adına yapılmaktadır
 

Araca Pasta Cila Ne Zaman Yapılır?

Araca pasta cila işlemini uygulamak adına net bir tarih yoktur. Fakat kullanıcılar genellikle hava şartlarının uygun ve temiz olduğu günlerde bu işlemleri oto servisler aracılığı ile yaptırmak isterler. Bunun sebebi bazı servislerin kapalı alanı bulunmadığı için bu işlem esnasında yağmur veya toza yakalanmamaktır. Fakat Bornova pasta cila merkezlerinde bulunan kapalı garajlar sayesinde böyle bir problem bulunmamaktadır.
 
Pasta cila işleminin kapalı alanlarda yapılması son derece önemlidir. Bu işlem sırasında araca bulaşabilecek herhangi bir kir araç üzerinde kalıcı kötü görüntülere sebep olabilirken cila işlemiyle amaçlanan parlak görüntüye kavuşulması zorlaşabilir.
 

Pasta Cila Arabada Ne İşe Yarar?

Pasta cila konusu araç sahipleri tarafından sıklıkla tartışılan bir unsurdur. Bu tartışmanın en temel sebebi bazı araç sahiplerinin pasta işleminin boyayı incelttiği konusudur. Bu yargı doğru bir yargıdır. Fakat üzerinde çizik olmayan bir araca İzmir pasta cila servislerinde pasta işlemi uygulanmasına gerek yoktur. Fakat cila işleminin böyle bir problemi bulunmamaktadır.
 
Pasta işleminin boyayı inceltmesinin sebebi çizik olan kısmı yok etmektir.

Pasta cila işleminin faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • Pasta cila araca parlak bir görünüm katar.
  • Pasta işlemi sayesinde araçtaki çizikler yok edilebilir.
  • Cila işlemi sayesinde araç üzerinde su ve toz gibi şeyler daha zor tutunur, bu da yağmurlu havalarda sürücüye kolaylık sağlar.
 

Pasta Cila Hizmetinin Avantajları

İzmir pasta cila hizmeti sunarken servisimiz kaliteli malzemeler ve usta ekiplerle iş başındadır. Pek çok farklı nedenden oluşan çizik ve yaralanmalara karşı, tedbir olarak pasta cila hizmeti tarafımızdan uygulanır. Pek çok dış etkenden dolayı aracın kaportasında belli bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Kullandığımız malzeme, yöntem ve teknolojilerle birlikte aracınızın pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını sağlarız. Aracınızı kullanırken trafikte prestijiniz artar. Gerekli işlemlere en iyi şekilde yapan uzman ekiplerimiz, yola çıkmadan önce aracınızı parlak ve gösterişli hale getirir. Kullanmanın yanı sıra aracı satmayı düşündüğünüzde, yine değer artışı için pasta cila hizmetinin çok büyük katkısını görebilirsiniz. Modern boya atölyesinde işlemlerini en sağlıklı koşullarda gerçekleştiren servisimiz, aracınızda önemli bir değer artışını destekler. Çizikler, izler ve benzer sorunlar giderilirken, aracınızın trafikte ışıltılı bir şekilde yol alması söz konusu olur. İtibarınız açısından çok önem verdiğiniz bu çalışmalar, aracınızın görüntüsünü baştan sona değiştirir. Kullandığımız nitelikli malzemeler ve uzman ekibimizin başarılı çalışmaları, aracınızın dış görünüşünü çok pozitif şekilde değiştirir. Pasta cila işlemleri için kullandığımız malzemelerin hepsi özenle seçilmiş durumdadır. Aracınızın kaportasına ve boyanın genel yapısına zarar vermeden, kusursuz bir işlem yaparız. Cila yaptıktan sonra aracınızın parlak yapısı uzun süreli olarak devamlılık oluşturur. Böylelikle maddi manevi her yönden önemli bir değer artışı söz konusu olur.

İlgili Konular

Fren Limitör Arızası

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?

Aracın bakımını çok önemseyen araç sahiplerinin akıllarından geçen ilk sorulardan biri de aracın bakımını özel serviste yaptırsam garantiden çıkar mı sorusudur.

Rehbere git
Aracın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garantiden Çıkar Mı?