Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Bahar bakımında yaptırılması tavsiye edilen bakımlardan en önemlisi klima bakımıdır. Klima bakımı araç içi atmosfer için son derece önemlidir.

Klima bakımlarının eksik yapıldığı takdirde aracın içi kirli hava ile dolarak yolcular için son derece rahatsız bir ortam yaratılacaktır. Bu sebeple Bornova bahar bakımı gibi servislerde araç klima bakımlarının yaptırılması tavsiye edilir. Aynı şekilde kış bakımı esnasında da bu bakımlar yapılabilmektedir.

Araç bahar bakımları genellikle periyodik bakım olarak da geçer. Bunun sebebi periyodik bakımların 6 ayda bir yapılmasının tavsiye edilmesi. Düzenli olarak yapılan bu bakımlarda aracın kondisyonunun diri tutulması amaçlanmaktadır.
 

Arabalarda Bahar Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Araçlarda bahar bakımı bir arıza tespit cihazı ile aracı kontrol ederek yapılır. Aracın her türlü aksamı incelenerek çıkan sonuçlar doğrultusunda araç bakım onarım işlemi uygulanır. Arıza tespit cihazının bakım servislerine en önemli katkısı araçtaki arızaların tespitinin daha hızlı ve daha kesin bir şekilde yapmasıdır. Bu sebeple araç sahipleri tarafından da bu hizmet büyük ilgi görmektedir.
 
Araç bahar bakımında en temel konu araç sahibinin aracını en az 6 ay yüksek güvenlikli şekilde kullanabileceğinden emin olarak servisten ayrılmasıdır. Bu hizmet de Bornova bahar bakımı servislerinde mümkündür. Bu sebeple araç sahipleri sıklıkla bu servisleri ziyaret ederek bakım onarım hizmeti almaktadırlar.
 

Araçlarda Bahar Bakımında Neler Yapılır?

Bahar bakımında aracın tüm aksamlarını ilgilendiren temel parçalar incelenmektedir. Bu incelemeler sonucu aracın genel kondisyonu ölçülerek varsa eksik olan noktalar onarılmaktadır. Bu sebeple bahar bakımı her araç sahibinin düzenli olarak alması gereken bir hizmettir. Bu hizmetin sonucunda aracın ömrü maksimum düzeyde tutulmaktadır.

Bunun yanı sıra sayabileceğimiz diğer unsurlar şunlardır;
 
  • Oto motor yağı değişimi
  • Hava filtrelerinin değişimi
  • Klima bakımı
  • Hidrolik yağı değişimi
  • Silecek suyu değişimi
  • Araç detaylı temizliği
  • Araç silecek silikonlarının kontrolü
     
Araç sahipleri yapılan bu bakımlar sonrası uzun kilometreler boyunca güvenle yol alabileceklerdir. Bunun yanı sıra aracın performansı artacak yakıt tüketimi de azalacaktır. Bundan dolayı her araç sahibinin düzenli olarak yaptığı bu hizmet son derece önem teşkil etmektedir.
 

İlgili Konular

Şase Düzeltme

Şase Düzeltme

Şase düzeltme işlemi özellikle kaza durumunda aracın tekrardan eski haline gelmesinde önem arz eder.

Rehbere git

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git
Fren Limitör Arızası
Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç Bakımında Usta Mı, Servis Mi?

Araç bakımında araçların ustaya mı yoksa servise mi verilmesi gerektiğini merak eden müşterilerimiz için bu konuda kısa bir açıklama yapacağız.

Rehbere git

Park Freni Arızası

Modern araçlarda sıklıkla karşılaşılan ve önemli bir sorun haline gelen park freni arızaları, araç sahiplerini sıklıkla oto servise taşıyan sebepler arasındadır.

Rehbere git
Park Freni Arızası