Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Modern otomobiller için en önemli konulardan birisi güvenlik konusudur. Bu sebeple araç muayeneleri gibi devlet destekli kontrollerde bu konu çok önemsenmektedir.

Bu konuda kazaların en büyük sebeplerinden birisi olan araç dış aydınlatmaları Bornova araç dış aydınlatma gibi servislerde periyodik olarak kontrol edilmelidir. Günümüzde gece yapılan kazaların büyük bir çoğunluğu araç dış aydınlatma sebebiyle yaşanmaktadır. Aynı zamanda bu servislerde Bornova far temizleme hizmeti de verilebilmektedir.
 
Günümüzde pek çok farklı dış aydınlatma çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitliliğin sebebi modifikasyon gibi unsurlardır. Araç sahipleri zaman zaman farklı tasarımlardaki far modellerine yönelebilmektedir. Bu sebeple Bornova araç dış aydınlatma gibi servislerde çeşitli far çeşitleri bulunabilmektedir. Araç sahipleri bu çeşitlerden bir seçim yaparak aracına yeni bir modifikasyon yapabilmektedir.
 
Modern araçların satın alım esnasında da çeşitli far tasarımları opsiyon olarak sunulmaktadır. Yine kullanıcılar yeni bir araç satın alırken de bu hizmetten yararlanabilmektedir. 
 

Araç Dış Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

Araç dış aydınlatma sistemleri gece trafiği için son derece önemli sistemlerdir. Gece trafiğinde yaşanan kazaların büyük bir çoğunluğu araç dış aydınlatma arızaları sebebiyle dış aydınlatması çalışmayan araçlar yüzünden yaşanmaktadır. Bu sebeple araç dış aydınlatmaların bakımı periyodik olarak Bornova araç dış aydınlatma servisleri gibi servislerde yapılmalıdır.
 
Bugün dış aydınlatma sistemlerini incelediğimizde pek çok çeşit görmekteyiz.

Günümüzde dış aydınlatma olarak sayılabilecek eklentiler şunlardır;
 
  • Far lambaları
  • Sis lambaları
  • Stop lambaları
  • Sinyal lambaları
  • Park lambaları
  • 4’lü flaşörler
     
Günümüzde her arabada bulunan bu aydınlatma sistemlerini çeşitli ampul kombinasyonlarıyla farklı şekillerde görebilmekteyiz. Bu sebeple araç aydınlatma konusu çok geniş bir konu haline gelmiştir.
 
Bornova far temizleme servislerinde araçların solmuş farları canlandırılarak eski görünümüne kavuşturulabilmektedir. Bu hizmet profesyonel ekipler tarafından büyük bir özveriyle yapılmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilmektedir.
 
Araç aydınlatma sistemlerinin fiyatları kullanılan ampul türüne ve aydınlatma sisteminin şekline göre değişmektedir. Bu sebeple araç aydınlatma sistemleri fiyatları konusunda bir fikir beyan etmek mümkün olmayan bir konudur. Bu fiyatları ilgili firmaların yetkili personelinden öğrenmek daha doğru olacaktır.
 

İlgili Konular

EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git
Fren Limitör Arızası