Araç Güvenlik Sistemleri

Araç Güvenlik Sistemleri

Araç güvenlik sistemleri günümüzde her araç sahibinin aracında isteyeceği bir unsurdur.

Bunun sebebi günümüzde hırsızlık vakaları gibi vakaların artışı ve araç sahiplerinin araçlarının güvende olduğunu bilme isteğidir. Bu sistemlerin montajı, bakımı, onarımı gibi tüm hizmetleri Bornova araç güvenlik sistemleri servislerinde üst düzey bir hizmet kalitesiyle yapılabilmektedir.

Araç güvenlik sistemlerinin en temel faydası araç sahibinin aracından her an için haberdar olabilmesidir. Araç güvenlik sistemleri son zamanlarda bir hayli gelişmiştir. Günümüzde araç güvenlik sistemleri araç çalınması gibi durumlarda konum bulmaya kadar varabilen hizmetler sunmaktadır. Kullanıcılar bu hizmetleri Bornova araç güvenlik sistemleri servislerinden gönül rahatlığı ile alabilirler.
 
Günümüzde en yaygın olarak kullanılan araç güvenlik sistemi herhangi bir kapı zorlanması durumunda korna ve araç aydınlatma sistemlerinin devreye girerek aracın uyarı verdiği sistemlerdir. Bu sistemlerde hırsızın herkes tarafından fark edilerek suçüstü yakalanması amaçlanmaktadır. Tabi ki bu hizmetlerin çalışabilmesi için aracın elektronik gücünü sağlayan akülerin çalışır durumda olması gerekmektedir. Bu sebeple araç sahipleri tarafından en sık tercih edilen araç güvenlik sistemi haline gelmiştir.
 

Araç İçi Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Alarm gibi hizmetlerin yanında Bornova servislerinde sunulan diğer hizmetler frenleme sistemi gibi araç içindeki kişilerin güvenliğini ön plana koyan sistemlerdir. Bu sistemler şoförün ve yolcuların güvenli bir şekilde yol almasını sağlar. Aracına güvenen bir araç kullanıcısı daha konforlu bir sürüş yapacağı için araç içindeki yolcularda rahat bir yolculuk yapmış olmaktadır.
 
Günümüzde yapılan kazalarda en çok olumsuz sonuç yaşayan araçlar araç güvenlik sistemine sahip olmayan araç türleridir. Modern araçların pek çoğunda araç güvenlik sistemleri sayesinde kazalar sensörler yardımıyla önceden belirlenerek kazaların önüne geçebilmektedir. Bu sistemler sayesinde zincirleme kazalarda engellenerek trafik yoğunluğu azaltılmış olur.
 
Araç içi güvenlik sistemleri şunlardır;
 
  • ABS (Blokaj engelleme sistemi)
  • TCS (Patinaj engelleme sistemi)
  • ESP (Elektronik denge programı)
  • EBD (Oto elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi)
  • Yorgunluk tespit sistemi
  • Park sensörü
  • Şerit takip sistemi
     
Bu gibi hizmetler sayesinde araç sahipleri güvenli bir yolculuk serüvenini gönül rahatlığıyla yaşayabilirler.
 

İlgili Konular

Fren Limitör Arızası

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri
Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır