Akü

Akü

İçten yanmalı motorlara sahip araçlarda akü arızasının sonucu aracın çalışmaması olmaktadır. Bu sebeple akü araçtaki en önemli bileşendir.

Bu sebeple her periyodik bakım esnasında akü kontrolü yaptırılması İzmir akü servisleri tarafından tavsiye edilmektedir. Aküler elektronik sistemlerin çalışması için gereken güç mekanizmasıdır. Bornova akü servisleri olarak bizde bu sebeple akü konusunda uzman ekiplerle çalışmaktayız.
 
İçten yanmalı motorlarda araçların çalışması akü ile bağlantılıdır. Buji ateşlemesinin gerçekleşmesi için araç dolu bir aküye sahip olmalıdır. Bu sebeple kullanıcıların akü konusunda son derece dikkatli olması tavsiye edilir. Akü bitmesi durumunda Bornova akü servisleri hizmetimiz tarafından kontrol, değişim ve garantili akü gibi hizmetler araç sahiplerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmektedir. Bu sebeple araç sahiplerinin bu tip durumlarda bilinçli olması ve akü ile ilgili bilgisi dışında kalan durumlarda mutlaka bir uzman oto servis desteği alması gerekmektedir.
 

İzmir Akü Servisi

Akü İzmir Servisimiz, aracınızın aküsü ile ilgili tüm işlemler için detaylı ve profesyonel bir hizmet sağlar. Bu hizmet kapsamında; akü değişimi, akü şarj etme, bakım ve arıza teşhisi gibi birçok uygulama yer alır. Müşterilere en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan servisimizde, araç akülerinin bakımını alanında uzmanlaşmış teknisyenler gerçekleştirir. Ayrıca acil durumlarda yolda kalan araç sahipleri için mobil akü servisi gibi hizmetlerimiz de mevcuttur.
 
Akü İzmir Servisimizde, güncel teknolojiye sahip diagnostik araçlar yardımı ile akünün durumunu hızlı ve detaylı bir şekilde değerlendiriyor eğer değişim işlemi gerekiyorsa, çevre dostu teknikler ile eski akünüzü yüksek kaliteli yeni bir akü ile değiştiriyoruz. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedeflediğimiz hizmet politikası gereğince tüm işlemler şeffaf biçimde yürütülür ve her adımda araç sahiplerine detaylı bilgi aktarımı sağlanır.
 

İzmir Akü Noktası

İzmir, trafik açısından yoğun ve araçlarla dolu bir büyük şehir olduğundan, araç sahipleri için güvenilir bir akü servisine sahip olmak kritik önem taşır. İzmir akü noktalarından biri olarak, servisimiz araç sahiplerine kaliteli ve hızlı hizmet sunma konusunda öne çıkmaktadır. İzmir akü, servisimizde, aracın aküsünün durumunu kontrol etmek, gerekirse yeni bir akü takmak veya mevcut aküyü profesyonel ekipmanlar ile şarj etmek için gereken tüm hizmetleri gerçekleştiriyoruz. İzmir akü noktası olarak servisimizde, her araç marka ve modeline uygun akü çeşidi ve her bütçeye uygun çözümler bulunmaktadır.
 

Arabanın Aküsü Biterse Ne Olur?

Motorun başlatılması, elektrikli sistemlerin çalışması ve aracın genel elektrik ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için aracın aküsü hayati bir fonksiyonu üstlenir. Akü bittiğinde veya yetersiz güç seviyesine düştüğünde, araç çalışmayı durdurur. Akü, aracın ateşleme sistemine güç sağlayan bileşen olduğu için, araçta akü bittiğinde araç start alamaz ve motor da çalışamaz. Bu aksaklıklara ek olarak; radyo, far, klima gibi elektrik yardımı ile çalışan diğer unsurlar da işlevlerini yerine getiremez bir noktaya gelir. Akünün bitmesi durumda yapılacak iki şey vardır, ya akü yeniden şarj edilir ya da (gerekli görülürse) tamamen değiştirilir.

Akünün Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Akünün ömrünün bittiği aracın çalışmamasından anlaşılır. Akü eğer 10 voltun altına düşerse ömrü tamamlanmış demektedir.

Akünün bitmesinin sebepleri şunlardır;
 
  • Eğer aracın farları açık unutulup bırakılırsa akünün şarjı bitebilir
  • Akü doğal ömrünü tamamladıysa akünün şarjı bitebilir
  • Elektrik boşalması
  • Akü kabloları aşınmış olması
     
Bu etkenler ile karşılaşıldığında akülerin bitmesi normal karşılanmaktadır. Bu etkenler ile karşılaşmamak için araç sahiplerinin kendi üzerine düşen elektronik sistemleri açık bırakmamak gibi konularda daha dikkatli olmaları tavsiyeler arasında yer almaktadır. Araç akülerinin bitmesi durumunda takviye gibi işlemler ile tekrar aracın çalıştırılması da mümkündür.
 

Aküsü Bitmiş Araba Nasıl Çalıştırılır?

Öncelikle bir akünün doğal ömrü 5-6 yıl olarak bilinmektedir. Bu süre araç kullanıcısının ihmal durumlarına ve aracın kullanıldığı hava koşullarına göre de değişebilmektedir. Bu süreç sonunda Bornova akü servisleri gibi servislerden yardım alarak akü değişimi işlemleri yapılması araç ve araç sahibi açısından son derece faydalıdır. Akü değişimi esnasında akülerde garanti konusu da son derece önem teşkil etmektedir.
 
Akü bittiği ilk anda yapılması gereken şey akü takviyesidir. Akü takviyesi için bir akü takviye kablosu ve aküsü dolu alan bir araç gerekmektedir. Aküsü dolu olan araç ile aküsü boş olan araç arasında bir bağlantı kurularak aküsü dolu olan araç çalıştırılır. Daha sonra aküsü boş olan araç çalıştırılarak takviye işlemi tamamlanır.
 

İlgili Konular

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Aracımın Lastiklerini Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Araç lastikleri değişim işlemini alanında uzman ustalar tarafından yapılması sizlerin ve araçlarınızın emniyeti için büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri
Fren Limitör Arızası

Fren Limitör Arızası

Araçlarda güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için fren sistemi hayati bir rol oynar, ve bu sistemdeki her bileşen önemlidir. Bunlardan biri de fren limitörüdür. Bu küçük ama etkili parça, aracınızın frenleme gücünü dengeleyerek, hem sürücü hem de yolcular için güvenli bir sürüş sağlar. Ancak, zamanla veya yoğun kullanım sonucu fren limitöründe arızalar meydana gelebilir. Fren limitörünün ne işe yaradığını, nasıl çalıştığını, arızasının nasıl anlaşılacağını ve arızalarının olası nedenlerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, fren limitörünüzün sağlığını koruyarak, y...

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır