Bornova Citroën Servisi

Bornova Citroën Servisi

Çünkü araç bakım işlemleri için artık geleneksel kontrol ve onarım işlemlerinin yerini, yeni nesil arıza tespit sistemleri ve onarım ekipmanları almıştır. Bu durumda her uzman firmada olduğu gibi İzmir Citroën servisi hizmetlerinde de yenilikçi çözümler ve uygulamalar dahilinde bakım/ onarım planlamaları gerçekleştirilir. 
 
Özellikle hasar ve arıza tespit talepleri için geleneksel sök - tak modellerinin yerine bilgisayarlı arıza tespit sistemleri kullanılmaktadır. Bu sayede tespit ve onarım süreçlerinin vakit tasarrufu desteklenir ve sök - tak işlemlerine bağlı yıpranmalar engellenir. Yeni nesil bilgisayarlı arıza tespit programları, araçlarda tespit için gerekli zaman yönetimine olumlu katkı sunar. Çünkü arıza tespit programları sayesinde nokta atışı arıza ve parça aşınmaları kaynaklı sorunlar tespit edilir. Bornova Citroën servisi için de yeni nesil arıza tespit programları, profesyonel hizmetin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır.
 
Eski dönemlerin araç arıza tespit hizmetleri; hasarlı ya da arızalı kısma ulaşana dek parça sökümü yapılması veya komple aksam indirme şeklinde kurgulanmaktaydı. Dolayısıyla hasarlı bölüme erişilene dek araçların tüm mekanik aksamının parçalanması gerekmekteydi. Ancak yeni nesil tespit donanımları ve bilgisayar programları; araçlarda bu tarz bir emek ve vakit kaybını ortadan kaldırdı. İzmir Citroën servisi gibi alan uzmanları için yeni nesil tespit programları en işlevsel ekipmanlar halini aldı. Aynı zamanda söküm işleminden kaynaklanan parça yıpranmaları da engellenmiş oldu.
 
Bornova Citroën servisi araçların rutin bakım kontrolleri, hasar onarım ve öncül bakım süreçleri için tüm işlemlerin son teknoloji ekipman desteğiyle gerçekleşmesini sağlar. Çünkü ekipman desteği tüm araç bakım kategorileri için nokta atışı arıza tespit ve müdahalenin güvenilir biçimde yapılmasını sağlar. Uzman uygulayıcıların ihtiyaca yönelik ve profesyonel biçimde kullanıldığı alan ekipmanları; araçlarda hasar onarım ve arıza tespitin hem hızlı hem de güvenilir gerçekleşmesini sağlar. 

Bornova Citroën Servisi

Araç Bakım Uygulamaları

Araç Bakım Uygulamaları

Araçlarda bakım uygulamaları zaman aralıklı ve kullanım odaklı olarak iki temel kategoride incelenmektedir. Bu bağlamda zamanda ve kullanıma bağlı şekilde rutin bakım işlemleri ve km başı bakımlar uygulanır. Rutin bakım işlemleri mevsimsel öncül bakımlar ve 15 adım kontrol gibi farklı uygulama paketlerine sahiptir. Km başı bakımlar özellikle ağır bakım işlemlerinden önce düzenli takibiyle, ağır bakım işlemlerinin maliyetini azaltan nitelikteki bakımlardır. İzmir Citroën servisi de km başı bakımlar sırasında, araçların ağır bakımlara yönelik maliyet ve işlem tasarrufunun sağlanmasına olanak sunar.
 
Araç bakım uygulamalarında dikkate alınması gereken en kritik unsurların başında; marka deneyimi yer alır. Araçlar marka modellerine yönelik deneyim ve yetkin firma hizmeti sunan alternatifler; özellikle garanti kapsamlı işlem beklentilerini net olarak karşılar. Çünkü her araç modelinde ve marka üretiminde; karakteristik bir tasarım ve mekanik içeriği bulunur. Bu durumda tamir ve bakım süreçlerinin planlama ve uygulama adımlarının, marka modellerine göre dizayn edilmesi kaçınılmazdır. Bornova Citroën servisi markaya ait tüm modellerde; öncül, ani hasar veya rutin kontrol bakımları fark etmeksizin, marka deneyim avantajı sunar.
 

Araç Bakım Uygulamaları

Rutin Kontrol İşlemleri

Rutin Kontrol İşlemleri

Araç bakımının vazgeçilmez hizmetlerinden biri olan rutin kontrol işlemleri, araçlarda kullanım ve çevre şartlarına bağlı olarak gelişen yıpranmaları, hasarları ve değişim ihtiyaçlarını içerir. Bu ihtiyaçların belirli aralıklarla karşılanması sağlanarak ve aksam ilişkisinin sağlığından emin olarak; üstün performans zemininin oluşması sağlanır.

İzmir Citroën servisi gibi marka uzmanı firmalar tarafından da sıklıkla gerçekleştirilen rutin kontrollerin uygulama adımları şu şekilde sıralanabilir:
 
  • Sıvı kontrolleri/ değişimi
  • Lastik kontrolleri /değişimi
  • Fren sistemleri kontrolü
  • Filtreleme sistemleri kontrolü/ bakımı
  • Akü kontrolü
  • Elektronik sistem kontrolü/ bakımı
Rutin kontrol uygulamaları özellikle km bazlı tekrar edildiğinde, ağır bakım ihtiyaçlarında uzun vadeli tasarruflar sağlanır. Çünkü araç içi mekanik yapının düzenli kontrol ve bakımı sayesinde, parça ve parçacık sağlığı korunarak yüksek motor performansı desteklenir. Bu durumda ağır bakımlar sırasında ortaya çıması muhtemel riskler azaltılmış olur. Bornova Citroën servisi hizmetlerinde olduğu gibi düzenli kontrol işlemleri için vazgeçilmez kriterlerden biri de marka deneyimidir.
 
Marka deneyimi Citroën marka tüm araç modelleri için karakteristik analiz ve parça temini hacminin sağlanması anlamına gelir. Bu markanın tüm modellerinde gereken uygulama detayları, uzman uygulayıcı gereksinimi ve orijinal parça kullanımı; garantili işlem kriterinin karşılanmasını sağlar ve maksimum verim odağında bakım süreçlerinin gerçekleşmesine katkı sunar.
 
 

Rutin Kontrol İşlemleri

Arıza Tespit ve Onarımı

Arıza Tespit ve Onarımı

Citroen marka araçlarınızda meydana gelebilecek her türlü arıza durumunu teşhis edip onarmak için en modern diagnostik araçlardan faydalanıyoruz. Bakım onarım işlemlerimiz sırasında, araçlarınızın motorundan elektrik sistemine, şanzımandan fren sistemine kadar geniş ve detaylı bir kontrol uygulaması yapıyoruz. Aracınızın bilgisayar sistemine bağlanma yoluyla yaptığımız kapsamlı diagnostik analiz uygulaması ile başlayan arıza tespit sürecimizde, potansiyel problemler seri biçimde belirlenir ve etkin biçimde onarım sürecini planlama evresine geçilir. Onarım sürecimizde, arızalı parçaları değiştirme işleminin yanı sıra, aracınızın genel performansını ve güvenliğini de artırmayı amaçlıyoruz. Yararlandığımız tüm yedek parçalar üretici standartlarındadır. Bu aracınız ile yüzde yüz uyumlu yedek parçalar sayesinde aracınızın güvenli bir şekilde çalışmasını garanti ediyoruz. Aracınızın servisten çıktığında maksimum performansla çalışmasını sağlamak için uzman teknisyenlerimiz her koşulda titiz bir süreç yürütmeyi başarıyor.
 
Araçlarınızın ihtiyaç duyduğu her türlü bakım ve onarım işlemi için teknolojik altyapıya sahip olan Yetkili Citroen Servisimizde, siz değerli araç sahiplerine yüksek kaliteli ve kapsamlı servis hizmetleri sunmak bizim için çok kıymetli. 
 

Arıza Tespit ve Onarımı

Bornova Citroen Servisi Randevu Alma

Bornova Citroen Servisi Randevu Alma

Bornova Citroen Servisi, randevu alma işlemi son derece esnek ve kolaydır. Siz değerli müşterilerimizin yoğun yaşam koşullarına sahip olduğunuzu asla göz ardı etmiyoruz ve sunduğumuz basit yöntemler ile randevularınızı hızlıca oluşturuyoruz. Randevu almak için, online randevu sistemimiz üzerinden veya telefon ile doğrudan servis merkezimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Bu seçeneklerin yanı sıra web sitemiz üzerinden kısa bir form doldurarak uygun gün ve saat belirtip aracınızın bakım veya onarım işlemi için servisimize gelmeden önce pratik bir şekilde randevu alabilirsiniz.
 
Bu pratik randevu sistemimizin temel amacı, aracınızın servis ihtiyaçlarını zamanında karşılamak ve böylece sizleri bekletmeden hızlı bir şekilde servis işlemlerinizi gerçekleştirmektir. Randevu öncesinde sizleri yapılacak işlemler hakkında önceden bilgilendiriyoruz. Bu durum servis sürecimizin şeffaflığını artırırken müşteri memnuniyetini de bir üst seviyeye taşıyor. Randevu oluşturma sürecinden başlayarak arıza tespit ve onarım süreçlerine kadar, tüm hizmetlerimizi müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım ile gerçekleştiriyoruz, Citroen marka seçkin aracınızın uzun yıllar boyu yüksek performansını koruması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Bornova Citroen Servisi Randevu Alma